Bezpečně v kanceláři?

Prostředí kanceláře zřejmě málokdo spojuje s rizikem pracovního úrazu. Přitom právě v kanceláři utrpí podle statistiky ministerstva obchodu a průmyslu úraz tisíce Britů.
Kancelářské spony, ořezávátka a dokonce i kalkulačky jsou příčinou poněkud bizarních případů, které každý rok hlásí Britové na svém pracovišti – v kanceláři. Největší nebezpečí ovšem představují pořadače neboli šanony: při manipualci s nimi se zranilo přes dva tisíce Britů.
V žebříčku rizik za nimi následují kancelářské spony a napínáčky, a dále následují sešívačky. Tabulku nebezpečných předmětů uzavírají děrovačky – při manipulaci se zranilo osmnáct Britů.

Nebezpečný pocit bezpečí
Nejčastější příčinou zranění je ovšem uklouznutí či zakopnutí. Jak statistika upozorňuje, lidé přitom nespojují s pobytem v kanceláří žádné velké nebezpečí, a tak často zapomínají na obezřetnost a opatrnost.
Britský úřad pro bezpečnost práce registroval dokonce případy, kdy se zamyšlený úředník řízl ostrou hranou papíru do oka, případně polil zmizíkem tak, že utrpěl újmu na zdraví.

BBC