Práce a zdraví č. 2/2008 - Editorial

Vážení čtenáři,

neuplynuly ani dva měsíce a dostává se k vám další číslo časopisu, tentokrát již v plném rozsahu, tzn. 32 strany a 4 strany obálky. Tento rozsah již bude pravidelně v každém čísle. Doufáme, že informace, které v tomto čísle naleznete, budou pro vás přínosem. Pokud budete mít zájem o jiná konkrétní témata, napište nám a my se vynasnažíme v některém z dalších čísel je uveřejnit. Považuji takovou spolupráci za velmi užitečnou hlavně pro vás čtenáře, aby se k vám dostaly právě ty informace, o které máte zájem a které potřebujete.

Motivace a disciplína, to je první krůček k bezpečné práci. Rozhodli jsme se, že vyhlásíme v tomto čísle fotosoutěž, která bude probíhat do konce letošního roku právě s tímto sloganem. Chceme ukázat i ty špatné situace, možná někdy trochu úsměvné, je to bohužel smutný humor, ale jistě poučný. Naším záměrem je publikovat všechno, co je potřeba pro bezpečné pracoviště, ať je z jakéhokoliv odvětví a jakými prostředky ho lze docílit. A právě pro kontrast budeme informovat i o těch pracovištích, která bezpečná v žádném případě nejsou. Doufáme, že toto srovnání by mohlo pomoci k tomu, aby si všichni uvědomili, kde se stala chyba.

Toto číslo vychází těsně před specializovanými veletrhy Interprotec, Pyros a Iset. Chceme vás již v příštím čísle seznámit s novinkami z těchto veletrhů a doufáme, že vystavovatelé nám poskytnou podklady v takovém rozsahu, aby pro vás, čtenáře, byly vodítkem při rozhodování, co vylepšit na vašem pracovišti.

Ing. Eva Kiššová
šéfredaktorka